Wystawa "10 rocznica „Majówek” w Ogrodzie Botanicznym UAM"
Wydarzenie, trwa od 01-05-2010 do 12-09-2010
Ogród Botaniczny UAM serdecznie zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 10 rocznicy "Majówki w Botaniku".

Wystawę przygotowali: dr Karol Węglarski, dr Alicja Kolasińska i mgr inż. Ewa Kazimierczak-Grygiel.

Od 2001 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu otwiera swe podwoje dla zwiedzających organizując w dniach 1-3 maja imprezę charytatywną znaną jako "Majówka w Botaniku". Jest ona wyrazem wdzięczności dla mieszkańców Poznania za dofinansowanie poprzez budżet Miasta kosztów utrzymania publicznej, parkowej części Ogrodu.

Impreza wpisała się już na stałe w kulturowy pejzaż Miasta zyskując corocznie Patronat Honorowy P.T.: Wojewody Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania oraz JM Rektora UAM.

W organizacji "Majówek" od samego początku współuczestniczą poznańskie Organizacje Pożytku Publicznego: w latach 2001-2004 Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe", w roku 2005 - Wielkopolski Zarząd Okręgowy "Polskiego Czerwonego krzyża", a od roku 2006 - Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Oddział w Poznaniu, na rzecz Hospicjum "Palium" Szpitala Przemienienia Pańskiego AM. Od roku 2007 w czasie "Majówki" na terenie Ogrodu zbiórkę krwi organizuje Oddział Krwiodawstwa Straży Miejskiej.

"Majówki" całkowicie bezinteresownie uświetniają swą obecnością znakomici poznańscy artyści: aktorzy, instrumentaliści, wokaliści, zespoły chóralne, ale także rzesza amatorów - miłośników sztuki (koła muzyczne i taneczne, grupy wokalne, szkolne chóry, zespoły regionalne).
Imprezie towarzyszą grupy terapeutyczne dogoterapii i hipoterapii oraz gimnastyki rehabilitacyjnej Tai - Chi.
Corocznie "Majówkę" wspierają: Poznańscy strażacy prezentując nowoczesny sprzęt gaśniczy oraz straż Miejska i Poznańska Policja czuwająca nad bezpieczeństwem w czasie zabawy.

W czasie dotychczasowych 9 lat w "majówkowe" dni odwiedziło Ogród ponad kilkaset tysięcy gości, a łączna suma środków zebranych w czasie charytatywnych kwest przekroczyła 86 tysięcy zł.

Wszystkim Przyjaciołom Ogrodu biorącym udział w "Majówce w Botaniku" w latach 2001 - 2009 składamy wyrazy najgłębszej wdzięczności.

Wernisaż 1 maja 2010 r., godz. 14.30

Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM
Ul. Dąbrowskiego 165, Poznań

Wystawa potrwa od 1 maja do 30 września 2010 r.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek