Ogłoszenie III Edycji Konkursu Fotograficznego dla Studentów „UAM MOJĄ UCZELNIĄ” w tym roku POD HASŁEM „UNIWERSYTET Z TRADYCJAMI”
Wydarzenie, trwa od 07-05-2012 do 07-05-2012
Konkurs fotograficzny „UAM moją Uczelnią”, organizowany z okazji Jubileuszowej Dekady (2009-2019) 100-lecia naszej Uczelni, skierowany jest do studentów wszystkich Wydziałów UAM studiujących w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz uczestników studiów doktoranckich, a także studentów zamiejscowych ośrodków dydaktycznych UAM.

Tegoroczna edycja ogłoszona zostanie jak zwykle 7 maja - dla upamiętnienia dnia zainaugurowania działalności naszej uczelni w 1919 roku. W tym roku konkurs przebiegać będzie pod hasłem „Uniwersytet z tradycjami”, nawiązującym do niedawnych obchodów 400-lecia tradycji uniwersyteckich Miasta Poznania.

Oczekujemy od studentów fotografii pokazujących Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jako uczelnię z tradycjami. Spodziewamy się zdjęć gmachów historycznie związanych z UAM – Akademii Lubrańskiego, Kolegium Jezuickiego, PTPN, zamku – pierwszej siedziby Wszechnicy Piastowskiej, budynków ważnych dla tradycji naszej uczelni jak Biblioteka Uniwersytecka czy Palmiarnia. Tradycje UAM to oczywiście nie tylko historyczne budynki. To przede wszystkim ludzie - czterej Profesorowie-Założyciele naszej uczelni w 1919 roku, członkowie Komisji Organizacyjnej Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu: prof. Heliodor Święcicki, prof. Michał Sobeski, ks. prof. Stanisław Kozierowski oraz prof. Józef Kostrzewski. Mamy nadzieję, że studenci dotrą do miejsc historycznie związanych z tymi wybitnymi postaciami i pokażą na swoich fotografiach miejsca z nimi związane.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, nagrodą dla studentów - autorów dwunastu fotografii najciekawiej pokazujących tradycje UAM - jest m.in. opublikowanie tych fotografii w „Albumowym Kalendarzu Uniwersyteckim” na rok 2013 oraz wyeksponowanie ich na wystawie pokonkursowej. Ponadto, spośród dwunastu najlepszych prac, Jury wyłoni również „Fotografię Roku 2013”, której autor otrzyma nagrodę główną. Prezentacja „Albumowego Kalendarza Uniwersyteckiego” na rok 2013 oraz wręczenie nagrody głównej i upominków nastąpi podczas wernisażu wystawy w przestrzeniach Collegium Minus w styczniu 2013 roku. Wystawa pokonkursowa eksponowana będzie następnie w kolejnych wybranych budynkach dydaktycznych UAM.

HONOROWY PATRONAT:
prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk – Prorektor UAM

ORGANIZATOR:
FUNDACJA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU
www.fundacja.ppnt.poznan.plwww.ppnt.poznan.pl
Autor i Koordynator Projektu - Małgorzata Nowak  z Fundacji UAM tel. (61) 827 97 65, e-mail: malgorzata.nowak@ppnt.poznan.pl
UAM (www.amu.edu.pl)

SPONSORZY:
FUNDACJA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU www.fundacja.ppnt.poznan.pl; www.ppnt.poznan.pl
URZĄD MIASTA POZNANIA
Biuro Kształtowania Relacji Społecznych Urzędu Miasta Poznania