Konferencja "Czym jest teoria w politologii?"
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-05-2010 , godz. 10:00

Pod honorowym patronatem JM Rektora UAM prof. zw. dr. hab. Bronisława Marciniaka odbędzie się konferencja naukowa pt. "Czym jest teoria w politologii?". Organizatorem konferencji jest Zakład Teorii Polityki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Jako referenci wystąpią wybitni specjaliści z dziedziny teorii polityki - profesorowie Roman Bäcker, Zbigniew Blok, Andrzej Jabłoński, Mirosław Karwat, Barbara Krauz-Mozer oraz Cezary Olbromski.

Miejsce konferencji: Dom Studencki Jowita, ul. Zwierzyniecka 7.

Szczegółowy program konferencji.

10.00 - otwarcie konferencji - Prorektor UAM prof. Jacek Witkoś, Dziekan WNPiD prof. Tadeusz Wallas, Przewodniczący Komitetu prof. Zbigniew Blok

Referat 1: Teoria, teorie, teoretyzowanie - prof. Zbigniew Blok
Referat 2: Teoretyzowanie w politologii u progu XXI wieku - prof. Barbara Krauz-Mozer