Koncert z okazji 95-lecia Uczelni
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-05-2014 , godz. 19:00
Rektor UAM Prof. dr hab. Bronisław Marciniak serdecznie zaprasza społeczność akademicką na KONCERT MAJOWY – organizowany w ramach obchodów Dekady Jubileuszowej UAM, który odbędzie się w środę, 7 maja 2014 r. o godz. 19:00 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1

W środowy wieczór melomani będą mieli możliwość posłuchać m.in. utworów Karola Szymanowskiego oraz Henryka Góreckiego w wykonaniu Chóru Akademickiego UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej. Chór zrzesza studentów i pracowników wyższych uczelni miasta Poznania, a w swojej twórczości nawiązuje do chóralnych tradycji Wielkopolski.

Na scenie Auli Uniwersyteckiej zobaczymy także działającą już od 10 lat Orkiestrę Kameralną UAM, która towarzyszyć będzie Chórowi Kameralnemu UAM. Wykonają utwór Antonio Vivaldiego – Gloria D-dur RV 589. Śpiewaków i instrumentalistów poprowadzi Aleksander Gref. Przygotowanie chóru: prof. Krzysztof Szydzisz oraz dr Joanna Piech-Sławecka.

Z okazji kanonizacji Papieża JANA PAWŁA II, tegoroczny koncert poświęcony jest pamięci Jego Świątobliwości – doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznaniu.

Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać od 28 kwietnia w biurze Działu Promocji i Marketingu UAM, ul. Święty Marcin 90, pok. 20.

UAM - Pasja dobrze wykształcona