III Seminarium Naukowe „Założyciele Uniwersytetu Poznańskiego: Profesor Michał Sobeski”
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-05-2012 , godz. 15:00

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Wydział Nauk Społecznych, Zakład Estetyki Instytutu Filozofii, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej oraz Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk zapraszają w dniu 11 maja br. na III Seminarium Naukowe: "Założyciele Uniwersytetu Poznańskiego: Profesor Michał Sobeski", które odbędzie się w Auli im. Jana Lubrańskiego Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Seminarium towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Profesorowi oraz projekcja filmu "Wybitne postacie Uniwersytetu - Michał Sobeski".

Program:
Otwarcie seminarium i prezentacja wystawy poświęconej Profesorowi Michałowi Sobeskiemu
Część naukowa:
1. Prof. UAM dr hab. Ewa Nowak, Michał Sobeski: afekt i kognicja
2. Prof. UAM dr hab. Piotr Orlik, Znaczenie uczuć w Filozofii sztuki Michała Sobeskiego
3. Prof. dr hab. Anna Jamroziakowa, Miejsce praktyki artystycznej w filozofii sztuki Michała Sobeskiego
4. Leszek Krajkowski, Michała Sobeskiego rodowód i życie po życiu

Przerwa – 15 min.
Dyskusja
Projekcja filmu z cyklu „Wybitne postacie Uniwersytetu” – Michał Sobeski, produkcja Uniwersyteckiego Studia Filmowego

Organizatorzy seminarium:
Zakład Estetyki Instytutu Filozofii UAM, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk