EUROnalia 2010 - Słubice
Wydarzenie, trwa od 10-05-2010 do 14-05-2010
Maj to nie tylko okres ciężkiej pracy, sesji i egzaminów, ale przede wszystkim czas kiedy w całej Polsce studenci obchodzą swoje święto. Również w Słubicach studenci i mieszkańcy miasta będą mieli okazję bawić się wspólnie z tej wspaniałej okazji!

Przygotowania do akademickiego święta studentów nad Odrą – Euronaliów trwają od kilku miesięcy. Po raz kolejny, wspólnymi siłami Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum i Rada Mieszkańców Osiedla Studenckiego UAM w Słubicach przy współpracy z Urzędem Miasta Słubice ciężko pracują nad organizacją wydarzenia, na które cały rok czeka każdy student.

Euronalia w Słubicach mają już swoją tradycję, z roku na rok przybierają inną formę i wzbogacają swój program. Tegoroczne podobnie jak w latach poprzednich, obejmować będą wydarzenia kulturalno- naukowo-sportowe, które odbywać się będą od 10 do 14 maja br.. Organizatorzy włożyli wiele wysiłku, by każdy student mógł odnaleźć w programie coś dla siebie. Punktem finalizującym cykl wydarzeń w ramach projektu będzie festiwal muzyczny zorganizowany po raz drugi na terenie Osiedla Studenckiego w Słubicach. W tym roku będzie okazja pobawić się przy dźwiękach muzyki reggae/ragga. Zagrają dla nas takie zespoły jak: Piąta Rano, Alicetea, Nefre.

Juwenalia to czas kiedy studenci na chwilę mogą zapomnieć o nauce i innych trudnościach związanych z faktem  studiowania. Na te kilka dni brać studencka w całej Polsce oddaje się beztroskiej zabawie. Również i Wy zapomnijcie na moment o szarej codzienności i poddajcie się temu co w studiowaniu najprzyjemniejsze!

W imieniu społeczności studenckiej serdecznie dziękujemy sponsorom głównym naszego święta właścicielom firm: Arkadasz Grill, Hotel Kaliski, a także sklep VIS A VIS, Klub Studencki „Witkacy” , ksero „Chochlik”, sklep sportowy „Fan- Sport” oraz patronatom medialnym.

Szczegółowy program:

Już 10 maja (godz.16.00) zapraszamy wszystkich studentów oraz mieszkańców miasta  na organizowane wspólnie przez Radę Samorządu Studenckiego Collegium Polonicum, Studenckie Naukowe Koło Politologów Collegium Polonicum oraz Liberaler Campus Parlamentu Studentów Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie spotkanie dotyczące podziemia aborcyjnego w Polsce. W  jego trakcie wyświetlony zostanie głośny dokument Claudii Snochowskiej- Gonzàlez i Anny Zdrojewskiej „Podziemne Państwo Kobiet”, przedstawiający polska rzeczywistość związaną z tym trudnym tematem. Udział w spotkaniu wezmą zarówno studenci, wykładowcy jak i zaproszeni goście. Celem głównym spotkania ma być dyskusja, wymiana poglądów i opinii na kontrowersyjny temat jakim jest kwestia aborcji.

Jak co roku w programie naszego projektu nie mogło zabraknąć dnia poświęconego szlachetnej idei Honorowego Krwiodawstwa. 11 mają na Osiedlu Studenckim zorganizowana zostanie akcja poboru krwi. Jak zawsze patronat nad akcją obejmie Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi z siedzibą w Warszawie. Zbiórka przewidywana jest od godziny 9.00 do 15.00. Już teraz zachęcamy do aktywnego udziału w akcji! Popołudniu na terenie miasteczka odbędzie się specjalny pokaz strażacki zorganizowany przez Straż Pożarną w Słubicach. Natomiast wieczorem zapraszamy na imprezę z cyklu „Wampiriada” do klubu studenckiego Witkacy.


12 maja to Dzień Mieszkańca, na który zapraszamy od godz. 16:00. Impreza będzie miała miejsce na hofie na Osiedlu Studenckim w Słubicach. Po raz drugi odbędzie się też „Międzygalaktyczna bitwa akademików”. Ta tajemnicza nazwa to nic innego jak zmagania studentów poszczególnych domów studenckich o tytuł Mistrza Akademików w konkurencjach takich jak: bitwa balonowa, wyścigi wózków, rzut indeksem czy przeciąganie liny. Od godziny 18.00 rozpoczniemy wspólne Wielkie  Grillowanie. O godz. 19.00 wszystkich zapraszamy serdecznie na występ zespołu Baterria, tworzącego miły kilmat przy muzyce bębnów. Po występie rozpoczniemy klubową noc szleństw:)   prowadzona przez dj-ów Progres TEAM. Impreza na hofie to już tradycja słubickich juwenaliów, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez.

Czwrty dzień naszego święta przebiegać będzie pod hasłem „W zdrowym ciele - zdrowy duch”.     13 maja to nic innego jak dzień sportowców. Studenci będą mięli okazję rywalizować między sobą w takich dyscyplinach sportowych jak: koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, Unihokej, tenis stołowy oraz bieg na dystans. Rozgrywki będą odbywać się na terenie Osiedla Studenckiego, w Miejskiej Hali Sportowej i innych obiektach sportowych w Słubicach. Dzień ten współorganizowany jest  przy współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM w Poznaniu. Dla uczestników zmagań przewidujemy atrakcyjne nagrody!

Wieczorem w „Starym Witkacym” o 20.00 odbędzie się finał turnieju „Lan Party”. Będzie on podsumowaniem spotkań organizowanych w tym roku akademickim. Zapraszamy wszystkich amatorów gier komputerowych!

Ostatni dzień (16 mają, niedziela) to podsumowanie całości projektu i punkt kulminacyjny studenckiego święta. Ponownie na miasteczku akademickim wyrośnie scena, na której wieczorem zagrają dla nas zaproszeni artyści w tym roku będą to zespoły muzyki reggae/ragga. Od 17.00 wszystkich studentów i mieszkańców miasta zapraszamy na wsytęp zespołu tanecznego LIVE STYLE CROW a później koncerty zespołów: PIĄTA RANO, Alicetea i Nefre. Po koncertach wszystkich serdecznie zapraszamy na imprezę do Klubu Studenckiego Witakacy:)

Szczegóły na: www.samorzadcp.republika.pl

Informację wprowadził/a: Paweł Wojciechowski

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.