Dzień UAM w Muzeum Narodowym
Wydarzenie, trwa od 11-05-2013 do 11-05-2013
Fundacja Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają wszystkich pracowników, studentów i doktorantów UAM oraz pracowników Fundacji UAM do udziału w IV edycji akcji promocyjno-edukacyjnej Dzień UAM w Muzeum Narodowym.

W ramach tegorocznej akcji promocyjno-edukacyjnej zapraszamy w dniu 11 maja br. do obejrzenia ekspozycji stałych i czasowych w dziewięciu Oddziałach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Ponadto, jak co roku, przygotowaliśmy specjalne spotkania na wystawach  wraz z oprowadzaniem przez kuratorów Muzeum Narodowego.

Wstęp wolny (studenci: za okazaniem legitymacji studenckiej; pracownicy: za okazaniem metalowego znaczka z logo UAM, który otrzymali wszyscy pracownicy z okazji 400-lecia lub druczku RMUA - do pobrania w Dz. Płac; pracownicy Fundacji UAM: za okazaniem znaczka z logo Fundacji).

PROGRAM IV edycji DNIA UAM W MUZEUM NARODOWYM:

Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25, wejście od ul. Mostowej 7
Oprowadzanie po dwóch wystawach Rzeczy mówią oraz [Nie]Znane oraz spotkanie z zespołem etnografów, którzy przygotowali wystawę.

Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu, Stary Rynek 1
Spotkanie, podczas którego przypomniana zostanie postać  poznańskiego malarza Hieronima Maliny (1891-1948). Spotkanie poprowadzą:  Jarosław Mulczyński – kurator wystawy, kustosz z Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Katarzyna Męczyńska i Paweł Napierała – konserwatorzy z Muzeum Narodowego.

Galeria Malarstwa i Rzeźby, al. Marcinkowskiego 9
Oprowadzanie po wystawie Co ma koronka do wiatraka. Niderlandy, ukazującej życie w siedemnastowiecznych Niderlandach. Oprowadzanie: Piotr Szaradowski – Adiunkt w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego, współtwórca wystawy

Galeria Malarstwa i Rzeźby, al. Marcinkowskiego 9
Oprowadzanie po wystawie Malarstwo Belgijskie XIX i początku XX w. Oprowadzanie: Piotr Michałowski – kurator wystawy, kustosz z Muzeum Narodowego.
Zapisy mailowe na poszczególne wejścia u organizatora: malgorzata.nowak@ppnt.poznan.pl

ORGANIZATOR:
FUNDACJA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU