Biblioteka UAM w XII Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Wydarzenie, trwa od 08-05-2015 do 16-05-2015
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza do udziału w XII Tygodniu Bibliotek 08.05 -16.05.2015. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek: „Wybieram bibliotekę” daje możliwość zaprezentowania tych cech, które sprawiają, że biblioteki ze swoją ofertą w systemie kultury, edukacji, nauki i gospodarki stają się instytucjami nieodzownymi, a jednocześnie atrakcyjnymi.

Plakat Tygodnia – to koszyk, symbol naszych czasów, wyborów w rzeczywistości realnej jak i wirtualnej także w bibliotekach. Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych różnorodnymi dokonaniami współczesnych bibliotek.Biblioteka Uniwersytecka przygotowała szereg interesujących wydarzeń. W tym czasie udostępnimy do zwiedzania miejsca, na co dzień niedostępne dla użytkowników np. przepastne magazyny książek, Pracownię Digitalizacji czy Restauracji Książek. Zachęcamy m. in. do zwiedzenia wystawy i wysłuchania wykładu dr Alicji Szulc, Pozostań w mej pamięci. Sztambuchy – trwalniki – pamiętniki z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, a także odwiedzenia wystawy ekslibrisów dr hab. Krzysztofa M. Bąka, Po co komu dziś ekslibris? Ciekawym wydarzeniem będzie spektakl teatralny Dwugłos o ciszy. Zapraszamy również na kolejny kiermasz książek i na Dzień Darmowego Komiksu. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40 – wstęp wolny.

UAM - Pasja dobrze wykształcona