Biblioteka UAM w XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Wydarzenie, trwa od 08-05-2014 do 13-05-2014
W dniach 8-13 maja 2014 r. odbywa się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w którym bierze udział Biblioteka Uniwersytecka.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywa się pod hasłem Czytanie łączy pokolenia i nawiązuje do Roku Jubileuszu 650 lat w służbie książki, obchodzonego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje także  do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek. Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza Państwa  do aktywnego udziału w imprezach, warsztatach, wykładach oraz zwiedzania Biblioteki. Niezwykle bogata oferta skierowana jest zarówno dla dorosłych oraz młodzieży i dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje wystawa obrazująca  różne formy pisma oraz książki jako przekaźnika informacji od czasów najdawniejszych do współczesności, Z mrocznych jaskiń do tabletu. Książka na przestrzeni wieków oraz program Wieczoru w Bibliotece w dniu 9 maja.Wstęp wolny.

UAM - Pasja dobrze wykształcona