Biblioteka UAM w X Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Wydarzenie, trwa od 08-05-2013 do 15-05-2013
W ramach cyklu wydarzeń Wielkiej Majówki UAM 2013 zapraszamy na X Edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka dla kreatywnych".

Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 r, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w imprezach organizowanych wspólnie z Kołem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w BU.
08 maja, środa
godz.17.30 - otwarcie wystawy Flirt z Erato – literatura i książka inspiracją dla artystycznej kreacji
Wystawa prac artystów grupy twórczej "TERRAKOTA" z pracowni Ceramiki i Rzeźby Centrum Kultury "ZAMEK" w Poznaniu. Opieka artystyczna – artysta plastyk Małgorzata Jędrzejczak - Tomczak
parter, hol Biblioteki
bez limitu uczestników

g. 18.00 - Wierszystawka. Spotkanie z Grupą Literyczną na Krechę: ” Tuwim tu i tam”
sala nr 82
około 40 osób

09 maja, czwartek
godz. 12.00 - wykład: dr Katarzyna Burnicka ( Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu ), Statystyka - kilka uwag bibliotekarza-matematyka
parter, sala 82
40 osób

10 maja, piątek
godz. 9.00 – 17.00 - kiermasz książek – sprzedaż książek za złotówkę, z zasobu dubletów Biblioteki Uniwersyteckiej
Podwórze Biblioteki, przy wejściu do Wypożyczalni
bez limitu uczestników

godz. 16.00-19.30 - Wieczór w Bibliotece – 10 maja 2013 r.

W programie:

Zwiedzanie Biblioteki: zakamarki Biblioteki, Pracownia Restauracji Książki, Pracownia Digitalizacji, zabytkowy Katalog Biblioteki, gabinet dyrektora i inne atrakcje – oprowadzanie w godzinach, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30.
jedna grupa-maksymalnie do 25 osób

godz. 17.00
„Julian Tuwim” , wykład prof. dr. hab. Piotra Śliwińskiego (instytut Filologii Polskiej UAM) oraz recytacja wybranych wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu Aleksandra Machalicy, aktora Teatru Nowego w Poznaniu .
Czytelnia Ogólna i Nauk Filologicznych
I piętro
około 80 osób

godz. 18.30