VII Kongres Kół Naukowych UAM
Wydarzenie, trwa od 15-05-2018 do 17-05-2018

VII Kongres Kół Naukowych UAM "100-lecie odzyskania niepodległości. Bilans i perspektywy" to wydarzenie w ramach Dekady Jubileuszowej, które rozpoczyna się 15 maja 2018 roku. W tym roku Kongres odbędzie się na dwóch wydziałach: Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (ul. Umultowska 89a) oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej (budynek Collegium Maius, ul. Fredry 10).

plakat

Kongres Kół Naukowych UAM jest wydarzeniem organizowanym cyklicznie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod patronatem Prorektor ds. Studenckich UAM prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej.

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Jest to doskonała okazja do podsumowania burzliwego stulecia dziejów Rzeczypospolitej, jak i również do omówienia wyzwań stojących przed Polską. W związku z tym, w dniach 15-17 maja 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbędzie się VII edycja Kongresu Kół Naukowych UAM, ogólnopolskiej konferencji naukowej, w której rokrocznie udział biorą znamienici eksperci z wybranych dziedzin oraz młodzi naukowcy, dla których czynny udział w wydarzeniu stanowi świetną okazję do rozwoju naukowego.

Tegorocznym motywem Kongresu jest 100-lecie odzyskania niepodległości – bilans i perspektywy. 15 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbędzie się panel ekspercki, zaś jego tematyka będzie koncentrować się na drodze Polski do Unii Europejskiej. Swój udział potwierdził m.in. prezydent Bronisław Komorowski oraz prof. Hanna Suchocka – prezes Rady Ministrów w latach 1992-1993. Dzień później, odbędzie się interdyscyplinarny panel ekspercki poświęcony czasom II Rzeczypospolitej; swoją prelekcję wygłosi m.in. prof. Marek Hendrykowski oraz ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier.

Kongres jest wydarzeniem otwartym, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Strona internetowa: kongres.amu.edu.pl

Więcej o majowych uroczystościach jubileuszowych w serwisie Dekady:
www.jubileusz.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna