Dni otwarte Funduszy Europejskich
Wydarzenie, trwa od 11-05-2018 do 13-05-2018

Dni Otwarte trwają od 11 do 13 maja 2018 r., na terenie całej Polski. Na UAM odbywają się jako jedno z wydarzeń Dekady Jubileuszowej.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

zwane dalej „Dniami Otwartymi”, to akcja polegająca na udostępnianiu projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, których celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce, jak również inspirowanie do sięgania po Fundusze Europejskie.

Program Dni Otwartych:

11-13.05.2017

11 maja 2017, godz. 9.00-13.00

„Odkrywamy nanotechnologię"
Centrum NanoBioMedyczne UAM
ul. Umultowska 85, wejście przez Wydział Fizyki

Grupy zwiedzających, wraz z naukowcami CNBM, odbędą wycieczkę przez szereg laboratoriów Centrum NanoBioMedycznego, w których znajduje się najwyższej klasy aparatura badawcza niezbędna do wykonywania badań z zakresu nanotechnologii.

W czasie wycieczki naukowcy będą odkrywali przed gośćmi tajniki pracy i możliwości aparatury, oraz zapoznają uczestników z realizowanymi w CNBM interdyscyplinarnymi projektami badawczymi.

Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach:

I grupa 9.00-10.00
II grupa 12.00-13.00

Kontakt:

Alicja Jorasz
e-mail: cnbmadm@amu.edu.pl

11 maja 2017, godz. 10.00-15.00

„Poznański Model Transferu Wiedzy"
Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii
ul. Umultowska 89 C, sala 111

Dzień Otwarty:

1. Spotkanie z Dyrektorem Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii – prof. Bronisławem Marciniakiem oraz pomysłodawcą i wieloletnim Dyrektorem – prof. Bogdanem Marcińcem
  2. Zwiedzanie pracowni badawczych WCZT:
  • Centrum Technologii Chemicznych oraz Nanotechnologii wraz z Zespołem Hal Technologicznych
  • Centrum Badań Materiałowych wraz z Regionalnym Laboratorium Unikatowej Aparatury
  • Centrum Biotechnologii wraz ze Zwierzętarnią

Zapisy do 09.05, godz. 15:00: katarzyna.soltysiak@amu.edu.pl ; z dopiskiem: „Dni otwarte WCZT”

Kontakt:

Katarzyna Sołtysiak
e-mail: katarzyna.soltysiak@amu.edu.pl

11 maja 2017, godz. 12:30

Wykład Pana Europosła Jana Olbrychta pt. „Prace nad przyszłym budżetem Unii Europejskiej po roku 2020”

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
ul. Bogumiła Krygowskiego 10, Aula 21

Wizyta Pana Jana Olbrychta jest efektem wieloletniej współpracy Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej z instytucjami europejskimi oraz osobiście z Panem Posłem, który zawsze z dużą otwartością odpowiadał na prośby związane z organizacją spotkań i konsultacji z naszymi studentami odbywającymi praktyki zawodowe i staże w Brukseli.

Jan Olbrycht - doktor socjologii, nauczyciel akademicki, ekspert, polityk i działacz społeczny. Od 2004 roku poseł do Parlamentu Europejskiego. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2000 roku. Laureat Europejskiej Nagrody Cesarza Maksymiliana za wkład w tworzenie polityki lokalnej i regionalnej w Europie w 2005. Ponadto uhonorowany nagrodą The Parliament Magazine „Europoseł Roku 2007″ w kategorii polityka regionalna oraz „Europoseł Roku 2013″ w kategorii zrównoważone środowisko zurbanizowane.

Strona www Dni Otwartych Funduszy Europejskich:

dniotwarte.eu

Więcej o majowych uroczystościach jubileuszowych w serwisie Dekady:
www.jubileusz.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna