Koncert Majowy 7 maja 2017 roku
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-05-2017

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki zaprasza wszystkich miłośników muzyki na tradycyjny Koncert Majowy w ramach obchodów Dekady Jubileuszowej, który odbędzie się w niedzielę, 7 maja 2017 r., o godz. 18.00 w Auli Uniwersyteckiej (zobacz plakat | zobacz program)

_
_
_

Wykonawcy:

Wykonawcami koncertu będą działające na Uczelni zespoły artystyczne:

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM  - przygotowanie chóru dr Beata Szymańsk; Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - przygotowanie chóru prof. Krzysztof Szydzisz i dr Joanna Piech-Sławecka, który wystąpi wspólnie z gościem specjalnym Koncertu Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS, pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Przy fortepianie zasiądzie Dorota Frąckowiak-Kapała.

Program:

  1. Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op.4 nr 3 (ar. A. Duczmal)
  2. L. van Beethoven – Sonata cis-moll op. 27 nr 2 (ar. J. Kowalewski)
  3. Ola Gjeilo – Song of the Universal na chór żeński, fortepian i orkiestrę smyczkową
  4. Ola Gjeilo – Sunrise Mass na chór mieszany i orkiestrę smyczkową

Zaproszenia:

Nieodpłatne zaproszenia można odbierać 26 i 27 kwietnia w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz 28 kwietnia w godzinach od 11.00-15.00,  w Dziale Promocji i Marketingu UAM, w Collegium Historicum przy ul. Św. Marcin 78, pokój nr 229.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz zaproszenie JM Rektora na obchody Dekady Jubileuszowej:

Video: Zaproszenie na Majówkę UAM 

Chórmistrzowie: 

Prof. Krzysztof Szydzisz - chórmistrz, muzykolog, specjalista z zakresu emisji głosu, logopeda, menedżer kultury. Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego UAM, z którym zdobywał laury krajowych i międzynarodowych konkursów. Był kilkakrotnie wyróżniany jako osobowość artystyczna (m.in. nagrody dla najlepszego dyrygenta Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, Ogólnopolskiego Konkursu Chórów „Legnica Cantat", Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Busan, Korea Południowa). Jest laureatem Nagrody im. J. Kurczewskiego za wybitne dokonania w dziedzinie chóralistyki oraz za organizację Festiwalu Universitas Cantat. W 2014 roku Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 

Dr Beata Szymańska - chórmistrz, adiunkt na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM, gdzie prowadzi zajęcia z dyrygowania i zespołów wokalnych. Jest założycielką i dyrygentką Chóru Kameralnego WPA UAM, z którym koncertuje w kraju i za granicą, odnosząc sukcesy na konkursach (ostatnie laury to Grand Prix na konkursie w Rumunii). Jest także dyrektorem Kaliskiego Festiwalu Chóralnego. 

Dr Joanna Piech-Sławecka- chórmistrz, oboistka, logopeda, trener emisji głosu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, podczas studiów została stypendystką Ministra Kultury. Od 2002 r. współpracuje z Chórem Kameralnym UAM, gdzie pełniła funkcję asystenta (od 2003 r.) prof. K. Szydzisza. Obecnie jest li dyrygentem zespołu i adiunktem na WPA UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi klasę dyrygowania. W 2015 i 2016 r. była dyrygentem asystentem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego w projektach z Wernerem Pfaffem, Rogerem Treecem i Marcinem Wawrukiem. W sezonie 2016/2017 jest konsultantem wokalnym spektakli w Teatrze Polskim w Poznaniu. Pełni funkcję wicedyrektora i organizatora koncertów „Universitas Cantat" na UAM. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM. 

Kultura uniwersytecka najdobitniej się manifestuje się w obszarze muzyki. Od lat nasza Alma Mater słynie światowego formatu zespołami chóralnymi: Chórem Kameralnym pod dyrekcją prof. Krzysztofa Szydzisza i dr Joanny Piech-Sławeckiej, Chórem Akademickim pod dyrekcją Beaty Bielskiej i Chórem Kameralnym WPA UAM pod dyrekcją dr Beaty Szymańskiej. Zespoły regularnie koncertują na całym świecie, odnosząc niebywale sukcesy, zdobywając najwyższe laury i prestiżowe nagrody. Coraz częściej koncertuje też, ciepło przyjmowana przez publiczność Orkiestra Kameralna UAM pod batutą dra Aleksandra Greta. Tradycją akademicką są coroczne koncerty noworoczne czy majowe (upamiętniające pierwszą inaugurację na Wszechnicy Piastowskiej w roku 1919).

 


Więcej o majowych uroczystościach jubileuszowych w serwisie Dekady:
www.jubileusz.amu.edu.pl

oraz na profilu UAM:
www.facebook.com/amupoznan


Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.