Gra Miejska UAM "Atomowa zagadka"
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-05-2016

Uwaga! Jeśli nam nie pomożesz, Poznań czeka atomowa zagłada! Oni już przygotowują bombę, nie mamy czasu do stracenia - zgłoś drużynę i razem ocalcie nasze miasto!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza mieszkańców Poznania i okolic, a także wszystkich chętnych gości, do udziału w rocznicowej grze miejskiej UAM „Atomowa zagadka”. Gra organizowana jest w ramach obchodów Dekady Jubileuszowej 2009-2019.

PRZEBIEG GRY

• Etap uliczny
    21 maja godz. 10.00-13.00 Poznań-Śródmieście

Zespoły

3-5 graczy, liczba uczestników etapu ulicznego: 100 osób (ok. 25 drużyn)

Organizator: Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

www.facebook.com/GraMiejskaUAM

Atomowa zagadka

Gra Miejska UAM

Uwaga! Jeśli nam pomożesz, uda nam się ocalić nasz Uniwersytet! Oni od 500 lat nieustannie potajemnie obmyślają intrygi, spiskują, mącą i właśnie dostaliśmy informację, że zaplanowali ostateczny atak! Czasu jest mało – zgłoś drużynę i razem ocalcie naszą Alma Mater!

Prawda jest taka, że już w XVI wieku w Poznaniu miał powstać uniwersytet. Starania podjął najpierw biskup poznański Jan Lubrański, później biskup Adam Konarski. Plany mieli wspaniałe, stanęły piękne budynki, a sale zapełnili pierwsi studenci. W stolicy Wielkopolski, wolą królów, fundowano wielkie akademie.  Rodziły one oczekiwania, nadzieje.

Jednak dla niektórych powstanie uniwersytetu w Poznaniu było zagrożeniem. Grupa ludzi wpływowych w XVI-wiecznej Polsce stworzyła organizację, która postanowiła nigdy nie dopuścić do powstania uniwersytetu na ziemiach Wielkiej Polski. Prawie im się udało…

Starania o utworzenie uniwersytetu poznańskiego w XVI wieku zakończyły się fiaskiem. Przez kolejne stulecia nikt nie zdołał przełamać oporu tajemniczej organizacji, aż do 1919 r.

Wówczas osłabiona organizacja nie była w stanie zareagować i wreszcie powstał Uniwersytet Poznański. Dziś znów próbują zniszczyć kolebkę wiedzy w Poznaniu. Dlatego potrzebujemy Ciebie – zbierz drużynę, wcielcie się w role tajnych agentów i razem rozszyfrujcie „Atomową zagadkę”, by uratować naszą Alma Mater.

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka